آشنایی با انواع کلاس های پروازی

انواع کلاس های پروازی را می توان در چند دسته مختلف تقسیم کرد که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند. حتما برایتان پیش آمده که در هنگام خرید بلیت هواپیما با انواع نامگذاری های پروازی برخورد کرده باشید و نام های زیادی به گوش شما خورده باشد. امروز در لیدوماتیکت قصد داریم با انواع کلاس های پروازی و تفاوت آنها آشنا شویم.


کلاس پروازی اکونومی (Economy class)


کلاس پروازی اکونومی یا کلاس اقتصادی که بر روی بلیت با حرف وای انگلیسی نمایش داده می شود اولین نوع می باشد. در کلاس اکونومی ردیف صندلی ها در کنار هم و چسبیده بهم قرار دارند. صندلی ها قابلیت تخت شدن کامل نداشته و فضای کمی برای جابجا شدن فرد وجود دارد. همچنین مسافر در راهرو هواپیما فضای کمتری برای استراحت و قدم زدن در اختیار دارد. در کلاس اقتصادی امکانات خاصی در اختیار مسافر قرار نمی گیرد و تعدادی روزنامه و بروشور سفری برای مطالعه وجود دارد. برخی از ایرلاین ها مانیتور و سیستم صوتی جداگانه بر روی پشتی صندلی قرار داده اند که تعداد محدودی فیلم و موزیک در آن وجود دارد. با توجه به این شرایط کلاس اکونومی ارزان ترین نوع بلیت را دارا می باشد و همچنین متداول ترین نیز می باشد و عموم مردم از آن استفاده می کنند. در این نوع پرواز صرف غذا به صورت سرد انجام گرفته و به صورت بسته بندی است و منوی خاص وپر تنوعی ندارد.


کلاس پروازی بیزنس (Business Class)


کلاس پروازی بیزنس یا بیزنس کلاس یا کلاس تجاری که بر روی بلیت با حرف سی انگلیسی نمایش داده می شود دومین نوع می باشد. بیزنس کلاس دارای صندلی های مبلی شکل وتخت شو می باشد که نسبت به اکونومی شرایط بهتر و نرم تری را دارا می باشند. سیستم مانیتورینگ و صوتی ویژه تر با فیلم ها و موزیک های متنوع تری دارد و مسافر می تواند در طول سفر با سلیقه خود از محتوای آنها استفاده نماید. سرو غذا به صورت گرم است و مسافر می تواند از منو غذای مورد دلخواه خود را انتخاب کند. در کلاس پروازی بیزنس مهماندارها رسیدگی بهتر و خدمات بیشتری را به مسافران می دهند به همین دلیل قیمت این کلاس از نوع اکونومی کمی بالاتر می باشد.  در بیزنس کلاس مسافران با اتومبیل مجازایی از سالن پرواز به سمت هواپیما می روند و فضای نشستن آنها صندلی های جلویی کلاس اکونومی می باشد.

انواع کلاس های پروازی
کلاس فرست کلاس(First Class)


کلاس فرست کلاس یا درجه یک که بر روی بلیت با حرف اف انگلیسی نمایش داده می شود سومین نوع می باشد. اختصاصی تر و ویژه تر و خاص تر. فرست کلاس نسبت به دیگر کلاس های هواپیمایی خاص تر بوده و بیشتر افراد مشهور و سرمایه دار از آن استفاده می کنند. شرایط این کلاس با انواع دیگر کاملا فرق کرده دارای سرویس بهداشتی اختصاصی و امکانات بیشتری می باشد و به همین دلیل دارای قیمتی بالاتر از بیزنس کلاس می باشد. صندلی ها کاملا به صورت مبلی و اتاقک مانند طراحی شده و دارای فضای خصوصی می باشد. سیستم های مانیتور و صوتی به صورت کاملا شخصی است و دارای فیلم ها و موزیک های بیشتری می باشند. لپتاپ شخصی و اینترنت بین الملی از دیگر ویژگی های فرست کلاس می باشد. اتاق جلسات و فضایی برای کار و معاشرت نیز در این قسمت وجود دارد.
در این کلاس پروازی منو غذا به صورت گرم سرو می شود و از انواع غذاهای مختلف با سرآشپزهای بین المللی در این منو وجود دارد. امکانات و سروس دهی بیشتری در این کلاس از طرف مهمانداران صورت می گیرد. مسافران این قسمت از هواپیما در فرودگاه دارای کانتری جداگانه برای انجام کارها می باشد ودر زمان انتقال نیز با اتومبیلی مجزا به سمت هواپیما انتقال داده می شود و معمولا دیر تر از همه مسافرها سوار می شوند و در موقع ویاپه شدن نیز اولین نفرات هستند.


تفاوت های کلاس های مختلف پروازی


تفاوت های کلاس های مختلف پروازی را در بالا با هم بررسی کردیم. کلاس های معمول و عرف در هواپیمایی ها به این شرح می باشد و اما کلاس های مختلف دیگری نیز وجود دارد که برای امور خاصی می باشد. بطور کلی هر چه امکانات بیشتری از طرف ایرلاین ها ارائه شود آسودگی و راحتی سفر بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد و البته که قیمت آن کمی بالاتر خواهد شد. لیدوما تیکت سعی دارد تا به شما بهترین بلیت را با امکانات بیشتری ارائه نماید تا سفر خوشی در ذهن شما نقش ببندد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.