بلیت سیستمی

بلیت سیستمی چیست؟ مطمئنا برایتان پیش آمده هنگام خرید بلیت با انواع اسم ها برخورد کرده باشید. اما دلیل این نامگذاری ها چیست و چه فرقی بین بلیت های مختلف وجود دارد؟ امروز به بررسی بلیت های سیستمی و بلیت های چارتری و تفاوت بلیت سیستمی و چارتری خواهید پرداخت. با لیدوما تیکت همراه باشید.
بلیت های سیستمی به بلیت هایی گفته می شود که شما مستقیما از شرکت هواپیمایی خریداری کرده اید و مستقیما با شرکت هواپیمایی مذکور در ارتباط خواهید بود و برنامه زمانی این بلیت ها مشخص و کاملا از قبل معلوم می باشد. این نوع بلیت ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در بلیت های سیستمی شما می توانید تا قبل از پرواز زمان و موعد پرواز خود را به هر دلیلی به تعویق بیندازید و یا جابجا کنید. مثلا تاریخ و ساعت سفر خود را جابجا کنید و به روز دیگر و زمان دیگر بیندازید. همچنین در این نوع بلیت ها اگر به هر دلیلی مجبور شدید پرواز خود را تا قبل از زمان آن کنسل کنید می توانید مبلغی از پول آن را پس از پرداخت جریمه کنسلی باز پس بگیرید. قیمت این نوع بلیت ها در تمام طول سال به یک میزان بوده و پس از کسر مقدار جریمه مابقی به حساب شما برگشت خواهد خورد.
بلیت های سیستمی اگر به هر دلیلی از طرف شرکت هواپیمایی لغو شد و پرواز صورت نگرفت کلیه هزینه ها بر عهده شرکت هواپیمایی خواهد بود. خوبی این نوع بلیت ها با توجه به قیمت آن در امکان کنسلی بلیت تا قبل از پرواز می باشد. از مزایای دیگر این نوع بلیت های سیستمی تفاوت قیمت بلیت افراد بزرگسال و کودکان می باشد. به این صورت که کودکان بلیت ارزان تری نسبت به بزرگسالان دارند. ضرر و زیان پر نشدن صندلی های هواپیما در این روش بر عهده شرکت هواپیمایی خواهد بود.
از معایب بلیت های سیستمی کم شدن این نوع بلیت ها در تعطیلات و پایان هفته های شلوغ و همچنین اعیاد و مناسبت های مذهبی می باشد که تعداد بلیت کم و زیاد می شود. همچنین قیمت این بلیت ها نسبت به بلیت چارتری بالاتر و گران ترمی باشد.


بلیت چارتری


بلیت چارتری نوع دیگری از بلیت های ایرلاین ها می باشد. در بلیت های چارتری شرکت های هواپیمایی تمام و یا بخشی از صندلی های یک پرواز را از قبل پیش خرید کرده و به مسافران خود می دهند. اگر به دنبال بلیت ارزان تری برای سفر می گردید از نوع بلیت های چارتری می توانید استفاده کنید که در بیشتر مواقع ارزان تر از نوع سیستمی می باشد. قیمت این بلیت ها در طول مدت سال دارای نوسان بوده و بر خلاف بلیت سیستمی ثابت نمی باشد. در اعیاد و تعطیلات و فصول گردشگری سال قیمت این بلیت ها بالا رفته و در وسط هفته و فصل هایی که کمتر سفرهای هوایی انجام میگیرد قیمت این بلیت ها نیز برای خالی نماندن صندلی ها در آن پرواز کاهش پیدا می کند. هر چه به زمان پرواز نزدیک تر شوید بلیت چارتری ارزان تری می توانید پیدا کنید زیرا در صورت خالی ماندن صندلی ها در پرواز ضرر آن نصیب شرکت های هواپیمایی خواهد شد ازین رو بلیت خود را به قیمت پایین تری عرضه می کنند. از بزرگترین معایب این نوع بلیت غیر قابل استرداد و پس دادن بلیت در صورت پشیمان شدن از پرواز می باشد همچنین قیمت آن برای افراد بزرگسان و کودک هیچ فرقی ندارد. بلیت های چارتری در همه مسیرهای هوایی وجود ندارد و شرکت های چارتر کننده تنها در مسیرهایی که مطمئن هستند کلیه صندلی های هواپیما پر می شود بلیت چارتر می کنند و این یکی از معایب این نوع بلیت ها می باشد که شما تنها در مسیرهای پر رفت و آمد به مانند تهران-کیش و ... می توانید از این نوع بلیت استفاده نمایید.

بلیت سیستمی چیست؟


تفاوت بلیت های سیستمی و چارتری


تفاوت های بلیت های سیستمی و چارتری را بطور کلی در موارد زیر می توان اشاره کرد. این نوع بلیت ها تنها در قیمت و شرایط بلیت متفاوت می باشند و در خدمات هواپیما و نوع پرواز هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و خدمات یکسانی را ارائه می دهند.
1-غیر قابل استرداد بودن بلیت های چارتری نسبت به بلیت های سیستمی
2-عدم امکان جابجایی تاریخ و زمان پرواز در بلیت های چارتری
3-یکسان بودن قیمت بلیت های چارتری برای کودکان و بزرگسالان برخلاف بلیت های سیستمی
4-امکان پیدا کردن بلیت های ارزان تر چارتری نسبت به بلیت های سیستمی
5-پیدا شدن سخت بلیت های سیستمی در تعطیلات و زمان های شلوغ و همچنین اعیاد و مناسبت ها
6-گران تر بودن قیمت بلیت های سیستمی نسبت به بلیت های چارتری در طول سال
7-محدودیت بلیت های چارتری در همه مسیرهای هوایی

تفاوت بلیت سیستمی و چارتر
بلیت لحظه آخری


بلیت لحظه آخری به بلیتی اطلاق می شود که شرکت چارتر کننده در لحظه آخر برای خالی نماندن صندلی هواپیما قیمت آن را پایین تر آورده تا دچار ضرر نگردد. در مسیرهای پر تردد و همچنین مناسبت ها و زمان هایی که بلیت هواپیما کم می باشد بلیت لحظه آخری کمتری می توان یافت. به طور مثال در تعطیلات عید مطمئنا درصد پیدا کردن این بلیت ها به صفر می رسد.
همچنین دقت لازم برای خرید بلیت را هرگز فراموش نکنید و همیشه از سایت ها و آژانس های مطمئن خریداری نمایید و هیچوقت فریب قیمت های خیلی ارزان را نخورید. مجموعه لیدوما تیکت این اطمینان را می دهد که در سفر همیشه در کنار شما باشد و سفر خوبی را برای شما رقم بزند.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.