هزینه اضافه بار ایرلاین های مختلف

هزینه اضافه بار ایرلاین های مختلف تا حدودی با یکدیگر برابر می باشد. یکی از موارد مهم برای سفرهای پروازی توجه به مقدار بار قابل حمل می باشد که خیلی از افراد به هنگام سفر به آن توجه نمی کنند و ممکن است آنها را در فرودگاه با مشکلاتی مواجهه کند. در لیدوما تیکت قصد داریم شما را با مقدار بار قابل حمل و همچنین هزینه اضافه بار ایرلاین های مختلف آشنا کنیم تا سفری بدون دغدغه را داشته باشید.
به طور کلی هر ایرلاین اجازه حمل یک بار دستی کوچک در کابین پروازی و یک چمدان با وزن مشخص را در قسمت بار هواپیما می دهد که برای این مقدار بار مجاز نیاز به پرداخت مبلغی اضافه بر بلیت نمی باشد. اما گاهی پیش می آید مقدار بار مسافر بیشتر از مقدار تایین شده هر ایرلاین می باشد که این می تواند مسافر را در فرودگاه معطل کند و می تواند باعث اعصاب خوردی و سرگردانی و همچنین استرس نرسیدن به پرواز گردد که ازین رو توجه به مقدار بار مهم می شود. اما چطور از این مشکلات در امان بمانیم؟ روش های مختلفی برای مطمئن شدن از میزان بار مجاز هر ایرلاین وجو.د دارد. شما با مراجعه به قسمت  ...  در بلیت خود این مقدار مجاز را متوجه می شوید و یا با ایرلاین پروازی خود تماس گرفته و مقدار مجاز را جویا شوید. اما لیدوما تیکت در نگارش این مقاله قصد دارد شما را از این سرگردانی دور کند و در ادامه با ما همراه باشید تا این مقدار بار را با هم بررسی نماییم.


بارهای قابل حمل در سفر


بارهای قابل حمل در سفر به دو نوع بار دستی داخل کابین و داخل قسمت بار هواپیما تقسیم می شود. ایرلاین ها مقدار بار مجاز هر مسافر را به دو صورت وزنی و یا تعدادی در نظر می گیرند که در ایرلاین های داخلی این مقدار بار به صورت وزنی محاسبه می گردد. مسافران بهتر است در باری که مجاز هستند داخل کابین ببرند اقلام ضروری به مانند پاسپورت و مدارک شناسایی و لپ تاپ و اشیا گران بهای خود را بگذارند. اگر قرص و داروی خاصی مصرف می کنید حتما آن را در این چمدان قرار دهید که به آن دسترسی داشته باشید. لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین اگر کودک همراه دارید لوازم شخصی او را نیز با خود همراه داشته باشید تا با مشکل مواجهه نگردید. اندازه این چمدان قابل حمل نباید از طول 56 و عرض 45 و ارتفاع 25 بیشتر باشد زیرا در محفظه بالای سر مسافر قرار می گیرد و آن را به هیچ عنوان زیر پا و روی دست نمی توان گرفت زیرا در شرایط اضطراری و خروج برای مسافر مشکل ایجاد می کند. 


میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی


میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی در پرواز های اکونومی حداکثر 20 کیلوگرم داخل قسمت بار و 5 کیلوگرم داخل کابین پروازی می باشد.
میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی در پرواز های بیزینس و تجاری حداکثر 30 کیلوگرم داخل قسمت بار و 7 کیلوگرم داخل کابین پروازی می باشد.
میزان بار مجاز ایرلاین های داخلی در پروازهای کلاس اکونومی 20 و پروازهای کلاس بیزینس 30 کیلوگرم می باشد و در صورت داشتن اضافه بار به ازای هر کیلوگرم یک درصد از میلغ بلیت شما به عنوان جریمه محاسبه می گردد. همچنین کودکان نیز مجاز به حمل بار حداکثر 10 کیلوگرم می باشند.
میزان بار مجاز ایرلاین های آسمان-معراج-آتا-وارش-کیش ایر-ماهان-قشم ایر در کلاس اکونومی 20 کیلوگرم و ایرلاین آسمان تا 25 کیلوگرم می باشد.


میزان بار مجاز ایرلاین های خارجی


میزان بار مجاز ایرلاین های خارجی در پروازهای اکونومی حداکثر 30 کیلوگرم و در قالب یک چمدان و در پروازهای کلاس بیزینس حداکثر 40 کیلوگرم و پروازهای فرست کلاس حداکثر 50 کیلوگرم در قالب دو چمدان می باشد.
میزان باز مجاز ایرلاین های خارجی به صورت کیف دستی داخل کابین نیز در کلاس اکونومی حداکثر 7 کیلوگرم و کلاس بیزینس 15 و فرست کلاس دوچمدان 15 کیلوگرمی می باشد.
البته در بعضی از ایرلاین های خارجی مقدار بار قابل حمل کمتر از 30 کیلوگرم می باشد بطور مثال در کلاس اکونومی ایرلاین لوفت هانزا و کی ال ام تنها مجاز به حمل 23 کیلوگرم بار مجاز می باشید.


جریمه اضافه بار ایرلاین ها


جریمه اضافه بار ایرلاین ها به طور کلی به ازای هر کیلوگرم اضافه بار یک درصد از مبلغ بلیت شما می باشد که این مقدار با توجه به مسیر و مقصد شما می تواند متغیر باشد. مجموعه لیدوما تیکت به شما توصیه می کند تا حد امکان بار اضافه ای با خود حمل نکرده تا متحمل هزینه اضافی و همچنین معطلی و استرس نگردید و در صورت حمل بار بیش از سقف مجاز برای پروازهای داخلی حداقل 1 ساعت و برای پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت زودتر به فرودگاه مراجعه نمایید. لیدوماتیکت سفر خوب و خوشی را برای شما آرزومند است.
 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.