قوانین ورود به ارمنستان در کرونا

قوانین ورود به ارمنستان در کرونا به مانند خیلی از کشورهای دیگر سختی های خاص خود را دارد اما نشدنی نیست و با شرایطی که دولت ارمنستان برای تزریق واکسن برای گردشگران خود گذاشته است این مراحل را آسان اما هزینه بر کرده است. با لیدوما تیکت هراه باشید تا در ادامه این شرایط را بررسی کنیم.

شرایط سفر به ارمنستان در کرونا


شرایط سفر به ارمنستان در کرونا به دوصورت می باشد.
1-شما دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اید. در این صورت شما هیچ مشکلی برای ورود به خاک این کشور نداشته و با در دست داشتن پاسپورت و مدارک شناسایی و تهیه بلیت چه زمینی و چه هوایی می توانید به این کشور سفر کنید. نکته قابل توجه این می باشد که از تاریخ دریافت دوز دوم واکسن شما حداقل 14 روز می بایست گذاشته باشد در غیر اینصورت نیاز به انجام تست PCR  می باشد. این تست حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز از مراکز بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت می بایست تهیه شود. لیست این مراکز را می توانید از (لیست آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها) مشاهده نمایید. 
2-شما برای دریافت واکسن وارد این کشور می شوید. با توجه به روند کند واکسیناسیون در داخل کشور و مشکلات ایجاد شده در عدم تامین واکسن از سوی دولت خیلی از مسافران را مجبور به خروج از کشور برای تزریق واکسن نموده است. دولت ارمنستان نیز با تدابیر خاصی در این مورد بسیاری از این مسافران را برای مقاصد گردشگری و توریستی به خاک خود وارد می کند. توجه به این نکته که ورود به ارمنستان تنها با داشتن پاسپورت میسر می باشد و نیاز به اخذ ویزا ندارید و توجه داشته باشید پاسپورت شما باید حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.


شرایط سفر به ارمنستان برای دریافت واکسن


شرایط سفر به ارمنستان برای دریافت واکسن بسیار آسان و اما هزینه بردار می باشد. با توجه به واکسیناسیون رایگان گردشگران از سوی دولت ارمنستان نیاز به صرف هزینه هایی برای خروج از ایران و اقامت در این کشور می باشد. طبق بخشنامه جدید برای عوارض خروج از کشور کسانی که برای بار اول بخواهند از خاک ایران خارج شوند مبلغ 400 هزار تومان و برای بار دوم نیز مبلغ 600 هزار تومان به عنوان عوارض خروج از کشور می بایست پرداخت کنند. به این صورت شما برای دریافت دو دوز واکسن کرونا در خارج از کشور می بایست مبلغ 1 میلیون تومان برای خروج از کشور پرداخت نمایید.


سفر به ارمنستان از طریق هوایی


سفر به ارمنستان از طریق هوایی یکی از آسان ترین روش ها می باشد. شما با در دست داشتن پاسپورت و تهیه یک بلیت سفری آسان را به این کشور خواهید داشت. در حال حاضر با توجه به تزریق واکسن در این کشور تقاضا برای سفر بالا رفته است و افراد بیشتری خواهان سفر به این کشور برای دریافت واکسن می باشند. شما میتوانید با دریافت بلیت از لیدوماتیکت اقامتی آسان و راحت را نیز برای خود تهیه کنید.


سفر به ارمنستان از طریق زمینی


سفر به ارمنستان از طریق زمینی ارزان ترین راه سفر به این کشور می باشد. با توجه به مرز خاکی ایران و ارمنستان این مسیر از طریق شهر جلفا میسر می باشد که شما را مستقیما به ایروان پایتخت ارمنستان می رساند. فاصله زمینی تهران با شهر ایروان در حدود 1200 کیلومتر می باشد که البته طی کردن این مسیر با اتوبوس بسیار طولانی و خسته کننده خواهد بود. سفر با اتوبوس به ایروان چیزی در حدود 17 ساعت به طول می انجامد که در صورت دربست نبودن اتوبوس و همچنین ترکیب افراد کم سن و سال و یا مسن و توقف های بین مسیر می تواند این زمان رابیشتر نیز نماید. همچنین 2 الی 3 ساعت نیز دز مرز برای چک کردن پاسپورت مسافران و خروج از مرز زمان نیاز می باشد.


شرایط دریافت واکسن کرونا در ارمنستان


شرایط دریافت واکسن کرونا در ارمنستان با توجه به استقبال گسترده مردم برای دریافت کمی تغییر کرده است. دولت ارمنستان برای گردشگرانی که به قصد دریافت واکسن وارد خاک این کشور می شوند شرط اقامت ده روزه را گذاشته است. به این صورت که شما برای دریافت واکسن نیاز به 10 روز اقامت در خاک این کشور دارید. با همه این شرایط تعدادی افراد زیادی از ایران و روسیه و لهستان برای دریافت واکسن به این کشور وارد شده اند. تزریق واکسن از طریق مراکز سیاری که در خیابان جانمایی شده اند صورت می گیرد و فرد در کمترین زمان واکسن خود را بطور رایگان دریافت می کند. همچنین این اقدام تزریق واکسن نیاز به هیچگونه ثبت نام قبلی ندارد و با در دست داشتن پاسپورت و بلیت سفر انجام می گیرد.


نحوه تزریق واکسن در ارمنستان 


نحوه تزریق واکسن در ارمنستان تا زمان نوشتن این مقاله بدون هیچ مشکلی در حال انجام می باشد و در آینده نیز منوط به تصمیم دولت ایران و ارمنستان بر پایداری این شرایط خواهد بود. نکته جالب توجه این است که مردم ارمنستان تمایل چندانی به تزریق واکسن ندارند و با توجه به تهیه مقدار زیادی از دوز واکسن توسط دولت در این کشور تعداد افراد کمی به تزریق اقدام کرده اند و این تصمیم دولت ارمنستان به تزریق واکسن به گردشگران ترغیب شهروندان خود نیز می باشد. اگر قصد سفر به این کشور را دارید در لیدوماتیکت سفری خوش و آرام را برایتان فراهم کرده ایم.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.