محدودیت پروازهای خارجی در کرونا

محدودیت پروازهای خارجی در کرونا مدتی می باشد که از سوی کشورها در خصوص مسافران اعمال می شود. با شیوع بیماری کرونا و شرایط واکسیناسیون کشورها این محدودیت ها برای کنترل هر چه سریع تر این ویروس صورت گرفته است. ما در سایت لیدوما سعی داریم این محدودیت های پروازی را به بهترین شکل خدمت بازدیدکنندگان اطلاع رسانی نماییم.

برای سفر به کشورهای خارجی در حال حاضر داشتن کارت واکسیناسیون و زدن دو دوز واکسن مورد قبول سازمان بهداشت جهانی ملزم می باشد و کسانی که واکسن دریافت کرده اند اجازه سفر به کشورهای خارجی را دارد. مسافران عزیزی که واکسن دریافت کرده اند با مراجعه به سایت  https://vcr.salamat.gov.ir  می توانند نسبت به دریافت کارت بهداشت خود اقدام نمایند. مسافران در واردکردن نام و نام خانوادگی و اطلاعات پاسپورت باید دقت داشته باشند که نام و مشخصات فردی خود را با حساسیت وارد کرده و در ترجمه آن حداکثر دقت صورت پذیرد. زیرا در صورت مغایرت اطلاعات وارده ممکن است از سفر شما ممانعت به عمل آید.

مدت زیادی است که کشور ها نسبت به واکسیناسیون شهروندان خود اقدام کرده اند و واکسن های مورد تایید هر کشور ممکن است با دیگر کشورها فرق کند و این بسته به حساسیت آن کشور نسبت به مسافران ورودی خود می باشد.

 

محدودیت های عمومی پروازهای خارجی پس از شیوع کرونا

محدودیت های عمومی پروازهای خارجی در کرونا  که بین اکثر کشورها معمول می باشد به شرح زیر می باشد:

1-واکسیناسیون افراد با واکسن های مورد قبول سازمان بهداشت جهانی

2-دارا بودن کارت بهداشت پس از دریافت واکسن

3-انجام تست pcr برای اطمینان از عدم ابتلای فرد به بیماری کرونا

4-تکمیل فرم اظهارنامه قرنطینه برای مدت اقامت در کشور مقصد

اولین و مهم ترین شرط سفر به دیگر کشورها انجام تست pcr برای سفر می باشد. این تست حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز باید انجام شود که نشان دهنده عدم ابتلای فرد به بیماری می باشد. این تست در کشور مبدا انجام می گیرد و یکی از اصلی ترین مدارک می باشد که می بایست حتما در مراکز بهداشتی مورد تایید انجام پذیرد.

 

محدودیت پروازهای خارجی به ایران

محدودیت پرواز های خارجی که به ایران انجام می شود هم دارای شرایطی می باشد که در صورت عدم رعایت از ورود مسافران به کشور ممانعت به عمل می آید. برای ورود به کشور انجام تست pcr و تست کرونا الزامی می باشد. مسافران در صورت انجام واکسیناسیون کامل نیز حتما در مدت حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز این تست را باید انجام داده و از سلامت خود نسبت به بیماری مطمئن گردند. کلیه مسافران ورودی به کشور که بالای 8 سال سن دارند باید تست کرونا انجام دهند و سپس اجازه ورود به کشور را دارند. کلیه مسافران می بایست نسبت به دریافت برگه آزمایش خود و ترجمه انگلیسی آن اقدام کنند و در مبادی ورودی آن را به ماموران بهداشت تحویل دهند. مسافرانی که در هنگام ورود مشکوک به بیماری باشند از آنها تست گرفته شده و هزینه آن بر عهده مسافر می باشد. در مدت سفر و کلیه اماکن نیز استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی الزامی بوده و کلیه مسافران موظف به رعایت آن می باشند.

انجام آزمایشات کرونا حتما باید از مراکز بهداشتی مورد تایید وزارت بهداشت در داخل ایران و مراکز بهداشتی مورد تایید هر کشور دیگری که فرد در آن اقامت دااشته انجام پذیرد و به امضای آن مرکز بهداشت رسیده باشد. قبل از پرواز مسافران باید فرمی تحت عنوان خوداظهاری و فرم تعهد را تکمیل کرده و به مدارک خود قبل از سفر اضافه نمایند. در این فرم مسافر متعهد می گردد در صورت ابتلا به کرونا نسبت به پرداخت کلیه هزینه ها اقدام و خود را به مدت 2 هفته و تا پایان بیماری قرنطینه نماید. کلیه مسافران نیز پس از ورود ممکن است مجددا مورد تست قرار گیرند و در صورت وجود علایم به مراکز قرنطینه وزارت بهداشت منتقل می شوند و کلیه هزینه های قرنطینه و درمان بر عهده مسافر می باشد. در صورتی که مسافر تبعه کشور ایران باشد می تواند این دوره قرنطینه خود را با پر کردن فرم هایی مخصوص در داخل منزل شخصی خود طی نماید. امیدواریم که با پروازهای لیدوما سفری امن و آسوده را داشته باشد. در صورت هرگونه سوال نسبت به بلیت های پروازی این آژانش خوشحال می شویم راهنمای شما باشیم.

 

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.