نکات مهم سفر به ترکیه

نکات مهم سفر به ترکیه امروزه دغدغه بسیاری از افراد می باشد که قصد سفر به این کشور زیبا را دارند . در زیر به برخی از این قوانین و نکات می پردازیم.

  • افرادی که گذر نامه آنها کمتر از 5 ماه اعتبار دارد حتما قبل از سفر نسبت به تمدید آن اقدام کنند زیرا در هنگام ورود ممکن است جریمه ای برای آنها در نظر گرفته شود.
  • حضور بیش از 3 ماه در ترکیه نیاز به اجازه مقامات و تایید و تمدید اقامت دارد و در صورت اقامت بیش از این تاریج جریمه و حتی اخراج از کشور را می تواند داشته باشد.
  • در صورتی که فردی در این کشور محکوم به حبس شود با توجه به عدم وجود قرارداد محکومین میان دو کشور مدت حبس را می تواند در زندان های محلی سپری کند.
  • چنانچه به هر دلیلی در این کشور توسط مامورین بازداشت شدید مراتب را سریعا به کنسولگری ایران اطلاع دهید و در صورت عدم تسط به زبان از امضای برگه ای خودداری کنید.
  • در کشور ترکیه اگر اقدام به  فحشا و ایجاد آسیب های اجتماعی نمایید از خاک این کشور اخراج می شوید.
  • در ترکیه استعمال دخانیات در کلیه اماکن سربسته و ورودی سینماها و شهربازی ها و قهوه خانه و دیگر اماکن مشابهه ممنوع می باشد.
  • مصرف مشروبات الکلی در خیابان ممنوع و همچنین حمل داروهای ترک اعتیاد به مانند متادون به این کشور ممنوع و دارای مجازات می باشد.

قوانین دوره کرونا در ترکیه

قوانین ورود به ترکیه در حال انجام می باشد و دولت این کشور نیز برای سهولت حال مسافران و شهروندان خود اقدام به ارایه اچ ای اس کد برای شناسایی هر چه سریع ترین بیماران و مبتلایان کرده است. مهاجران و مسافرانی که قصد ورود به ترکیه را دارند مانند کلیه شهروندان این کشور این کد را باید داشته باشند تا بتوانند در سطح شهر تردد کنند. مسافران پس از ورود به این کشور باید نسبت به دریافت این کد اقدام کنند تا بتوانند وارد شهر شوند . این کد 10 تا 12 رقمی در خود کشور ترکیه صادر می شود که برای شناسایی افراد و مبتلایان مورد استفاده قرار می گیرد. داشتن این کد برای سفر الزامی بوده و 24 ساعت قبل مورد بررسی قرار میگیرد. اگر وزارت بهداشت ترکیه این کد و تاییدیه را ارسال نکند مسافران اجازه سفر را نخواهند داشت. این کد را می توان از آزانس هواپیمایی خود و یا از طریق ثبت نام در سایت https://register.health.gov.tr/ 
و با ارائه مشخصات کامل خود دریافت کرد.
قوانین دوره کرونا در ترکیه و رعایت آنها و همچنین داشتن اچ ای اس کد بسیار مهم می باشد. هر فرد بصورت مستقل باید دارای این کد اختصاصی باشد و اگر با خانواده سفر می کنید هر فرد کد اختصاصی خود را باید داشته باشد و برای تردد در شهر و همچنین گردش در پاساژها و عبور و مرور بین شهری از آن استفاده کند. اچ ای اس کد دارای 18 ماه تاریخ می باشد و اگر برای بار چندم به این کشور سفر میکنید داخل سایت این کد را امتحان کنید که اعتبار داشته باشد. قوانین دوره کرونا در ترکیه برای بازگشت به کشور نیز انجام آزمایش کرونا را لازم دانسته است. قبل از بازگشت به کشور حداکثر 72 ساعت قبل نیاز به انجام آزمایش می باشد. شما در کشور ترکیه با مراجعه به آزمایشگاه تست خود را انجام داده و یا می توانید 8 ساعت قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه و تست خود را انجام دهید. البته بعضی از ایرلاین ها اینچنین سخت گیری هایی را اعمال نمی کنند و نیازی به انجام تست نمی دانند. حتما این شرایط را از ایرلاین خود بپرسید. در حال حاضر محدودیت های ترکیه در کرونا به حداقل رسیده است. با وجود واکسیناسیون سراسری در این کشور و سخت گیری های انجام شده از محدودیت های ترکیه در کرونا می توان به داشتن اچ ای اس کد اشاره کرد و در صورت نداشتن آن از ورود به این کشور ممانعت می شود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.