قوانین سفر به ترکیه در کرونا

قوانین سفر به ترکیه در کرونا که با آغاز دوران کرونا و شیوع این ویروس در جهان کشورها را ملزم به اجرای قوانینی خاص برای ورود و خروج به مرزهای خود کرده است و کشورهای همسایه ایران عزیزمان نیز مانند ترکیه در مبادی ورودی و خروجی خود قوانینی برای ورود به ترکیه در کرونا را اتخاذ کرده اند. قوانین ترکیه در کرونا با اعلام وزارت بهداشت این کشور کلیه مسافرانی که قصد سفر و عزیمت به این کشور را دارند باید قبل از پرواز اقدام به دریافت تست PCR کرده و این تست را همراه خود داشته باشند. برای ورود به ترکیه در کرونا نیازی به پرینت این تست نمی باشد و فایل آن داخل گوشی نیز کفایت می کند. حتما دقت شود آزمایشگاه هایی را انتخاب کنید که مورد پذیرش وزارت بهداشت باشند. لیست این آزمایشگاه ها را می توانید از سایت ایرلاین خود دریافت کنید.

همچنین سازمان هواپیمایی کشور نیز در تاریخ 10/12/1399 با صدور بخشنامه ای در مورد مسافران مشکوک به کرونا ورود کلیه مسافران به هواپیما را منوط به انجام تست پی سی آر ظرف مدت حداکثر 72 ساعت قبل از  پرواز از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تایید کنسولگری و تکمیل فرم تعهد پذیرش مقررات بهداشتی دانست و مسافران باید در مورد تمکین به مقررات بهداشتی از جمله الزام غربالگری ورودی و آزمایش مجدد و اقامت احتمالی و پرداخت هزینه های قرنطینه و اقامت توجیه باشند.

قوانین و شرایطی که باید برای ورود به ترکیه بدانید

قوانین ورود  به ترکیه در دوره کرونا دارای دو مرحله می باشد. اول آنکه هر مسافری قبل از ورود حتما باید تست پی سی آر خود را انجام داده باشد و فقط با انجام این تست می توان وارد شد که این نشان دهنده عدم مبتلای فرد به کرونا می باشد. پس از انجام در زمان عزیمت نیاز به پر کردن فرمی اعم از اطلاعات هویتی و اقامتی فرد در کشور ترکیه می باشد. تست عدم کرونا قبل از پرواز باید ارائه گردد و حداکثر می تواند برای 72 ساعت قبل از پرواز باشد. برای ورود به ترکیه در کرونا کودکان زیر 6 سال نیازی به انجام این آزمایش ندارند و می توانند به راحتی سفر کنند. مسافران به محض ورود به ترکیه در کرونا در فرودگاه مورد ازمایش تب و علائم کرونا قرار گرفته و غربالگری می شوند و در صورت داشتن علائم به یکی از مراکز درمانی انتقال داده می شوند. از دیگر قوانین سفر به ترکیه در دوره کرونا استفاده از ماسک در کلیه مراحل سفر و الزام رعایت موارد بهداشتی در طول سفر چه در مبدا و چه در مقصد می باشد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.