بلیط سیستمی هواپیما چیست؟

بلیط سیستمی هواپیما بلیط هایی هستند که چه آنها را از آژانس های گردشگری خریداری کنید و چه مستقیما از خود هواپیماهایی، تفاوتی با هم نخواهند داشت. قیمت های بلیط ها یکی خواهد بود. اگر بخواهیم درباره ی مزیت های بلیط های سیستمی بگوییم باید بگوییم این بلیط ها دو مزیت اصلی دارند: اول آنکه بلیط های سیستمی قابل باز پس دادن یا همان استرداد هستند. یعنی اگر به هر دلیل شما بلیط را خریداری کنید و بعد از پرواز منصرف شوید، مقداری از پول شما به عنوان جریمه برداشته شده و باقی پولتان به شما برگردانده می شود.

در پرواز سیستمی قیمت بلیط هواپیما بر اساس گروه سنی تعریف می‌شود. بهای بلیط کودکان در ایرلاین‌های مختلف بین 50 تا 75 درصد بلیط بزرگسالان است و برای بلیط نوزادان در پروازهای داخلی و خارجی باید بین 10 تا 30درصد قیمت بلیط بزرگسالان را بپردازید. اما در پرواز چارتر بهای بلیط تمام افراد بالای 2سال اعم از کودک و بزرگسال یکسان است. بنابراین اگر خانوادگی سفر می‌کنید یا در گروه همسفرانتان کودکان در سنین متفاوت هستند شاید بهتر باشد که بلیط سیستمی تهیه کنید.

قیمت بلیط  سیستمی هواپیما بر خلاف بلیط چارتری روز به روز تغییر پیدا نمی کند و این بلیط ها افزایش و کاهش قیمت لحظه ای ندارند. این بلیط ها در انواع مختلف بلیط یک طرفه، بلیط رفت و برگشت، بلیط دارای توقف اجباری، بلیط دارای توقف برنامه ریزی شده و بلیط های رفت و برگشت با مقاصد متغییر و بلیط های دارای چند وقت موجود هستند. هر یک از بلیط های سیستمی برای سفر به مقصد های مختلفی مناسب و کاربردی هستند و با توجه به مسیر و زمان سفر و هدف شما از سفر به آن مقصد بلیط انتخاب و خریداری می شوند.

 یکی از عیب های بلیط هواپیمای سیستمی کم بودن این بلیط ها در بعضی از فصل های سال است. کم بودن این بلیط در این فصل ها به دلیل این است که مسافران و گردشگران بسیاری اقدام به سفر می کنند و اکثر آژانس های مسافرتی این بلیط ها را خریداری می کنند به همین دلیل پیدا کردن بلیط پروازی سیستمی در این فصل ها دشوار است. ممکن است برخی از افراد بلیط هواپیما خود را به مقصد مورد نظر از ماه ها قبل خریداری کرده باشند و این موضوع باعث می شود تهیه بلیط سیستمی در زمان اوج پیک سفر کم باشد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.